top of page
IMG_7337.jpg

Özgeçmişim

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra psikiyatri ihtisasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında tamamladım. İhtisasım boyunca çalıştığım kliniğe bağlı erkek ve kadın psikoz servislerinde şizofreni, bipolar bozukluklar ve depresyon, postpartum depresyon konularında tecrübe kazandım. Geriatrik psikiyatri bölümünde demans hastaları ve yaşlılık psikiyatrisi üzerine çalıştım. Çocuk psikiyatrisi rotasyonu yanı sıra anabilim dalında mevcut olan ergen ruh sağlığı bölümünde hem aile içi çatışmalar, ergenlik sorunları, sınav kaygısı, hem de dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu üzerine deneyim kazandım. Alkol bağımlılığı konusunda tedavi ve grup terapileri ile rehabilitasyon çalışmalarında bulundum. Rehabilitasyon servisinde kronik ruhsal hastalıkların rehabilitasyon süreçlerinde yer aldım. Nevroz servisinde etkileşimsel grup terapilerinde hem bireysel hem grup terapilerinde terapist olarak yer aldım. Aynı zamanda Prof. Dr. Yıldırım Beyatlı Doğan'dan Kısa Acil Psikoterapiler alanında teorik eğitim ve süpervizyon aldım. CETAD'dan cinsel terapiler temel eğitimini tamamladım, İlişki Psikoterapileri Ensititüsünden Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi ve Boşanma Danışmanlığı eğitimi aldım. Feyza Bayraktar'ın Yeme Bozuklukları eğitimini tamamladım. 2018-2020 yıllarında Kars Harakani Devlet Hastanesinde çalıştıktan sonra Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Geriatrik Psikiyatri ve Psikoz servisinde klinik ve akademik çalışmalarını sürdürdüm. Şu anda kendi ofisimde hastalarıma ve danışanlarıma psikiyatrik muayene ve psikoterapi hizmeti vermeye ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesinde yardımcı doçent olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Eğitimlerim

Ekim 2015 - Haziran  2017

Acil Kısa Psikoterapiler Eğitimi

Acil Kısa Psikoterapi (BEP), 8 seanslık süresi sınırlı özel bir psikoterapi tekniğidir. Özellikle kriz dönemlerinde kişinin baş etme gücünün, kaynaklarının tükendiği noktada kişiye yardımcı olmayı hedefler.

2014-2017

Dinamik Psikoterapi Eğitimi

Dinamik psikoterapi, psikanalitik kuramı temel alarak kişinin savunma mekanizmaları, bilinçdışı çatışmaları, örüntüleri üzerinden kişide farkındalık geliştirmeyi amaçlamaktadır. Süre sınırı olmayan dinamik psikoterapilerde kişide kalıcı dönüşüm hedeflenir.

2016-2021

Cinsel Terapiler Eğitimi

Cinsel terapiler, vajinismus, erken boşalma, impotans, anorgazmi gibi sorunların terapi teknikleri kullanılarak tedavisini amaçlar.

Haziran 2021-Ekim 2021

Yeme Bozuklukları Eğitimi

Anoreksiya Nervoza, Blumiya Nervoza, Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu gibi bozuklukların tedavisinin güncel bilimsel kanıtlara uygun şekilde yapılması terapi ve gereklilik halinde ilaç destekli olarak hedeflenir.

bottom of page